Ви, дійсно думаєте, що знаєте мене?
Про легендарну Олену Блаватську – Посланницю таємничого Гімалайського Білого Братства – найзагадковішу жінку ХІХ століття, не випадково названу сучасниками «Сфінксом», написано багато у різних країнах.

Але ця збірка, яка побудована в основному на феноменах, які робила Блаватська або які робились через неї, або про які вона повідомляла у своїх книжках, у деякому сенсі унікальна. Вона нагадує психодинамічну мозаїку, котра, складаючись з численних фрагментів, покликана представити Олену Петрівну Блаватську як найтаємничіший, найчудовіший, хоч і найнебезпечніший з усіх представлених феноменів, тому що вимагав від неї надзвичайної безстрашності та самозречення. Феномен на ім’я «Блаватська» дає нам ще один взірець служіння людству до самозабуття, ще один взірець Подвига тих Великих Душ, чий земний Підмурок ще з до-історичних часів збудований у найзаповіднішому місці Гімалаїв, але від котрого стежки прокладені до кожного людського серця.

Як з одних і тих же матеріалів архітектор може спроектувати різноманітні будівлі, як художники, які користуються одними й тими ж пензлями та фарбами, напишуть зовсім різні портрети, дивлячись на одну й ту ж людину з різних ракурсів і з різною ступінню проникнення у її внутрішній світ, так і ми, користуючись вже давно відомими багатьом літературними матеріалами вирішили створити найбільш близький для сприйняття нашого розуму й серця Облик Вісника таємничої Шамбали – Великої Олени Блаватської, яка поклала своє життя на вівтар просвіти людства.

Ця книжка складається здебільшого з феноменів психічної природи, котрі по цей день помилково сприймаються як дива. Але пояснення необхідності їх демонстрації дає сама Блаватська. У «Викритій Ізиді» вона пише:

«…доведіть існування душі у людини через посередництво її дивовижних сил і ви доведете існування Бога!»

Але, наповнюючи сторінки нашої книжки різноманітними проявами дивовижних сил душі, ми хотіли показати, що усе ж найчудовішим з див була сама Олена Блаватська.

Редактор збірника Л.П. Дмитрієва. Складачі: Ольга Крачева, Геннадій Зайдман, Микола Іващенко, Лариса Дмитрієва