Борис Абрамов і Агні Йога
Нехай читач не робить здивовані очі, автор цих рядків знає про те, що Борис Абрамов не є автором Агні Йоги. Більше того, в особистій бібліотеці того, хто це пише, вже не перший десяток років і Агні Йога Олени Реріх, і Грані Агні Йоги Бориса Абрамова, разом з іншими безцінними трудами Вчення Шамбали, стоять поруч не для інтер’єру.

З свого особистого досвіду автор переконаний в тому, що вивчаючи Грані Агні Йоги спочатку, а вже після цього переходячи до томів Агні Йоги, успіх буде більшим, ніж навпаки. Хоча Агні Йога видавалась на десятиліття раніше, тоді, коли Борис Абрамов записувати Грані ще навіть і не починав. Вчення Агні Йоги, як і інші труди Вчення Шамбали, не для одноразового читання, і не для читання взагалі.

Ці труди необхідно вивчати, студіювати, і тільки за умови неодноразового їх прочитання можна буде отримати результат. На сторінках Вчення Великий Владика Шамбали прямо говорить про це: якщо запитають вас, скільки разів треба читати Вчення, відповідайте: а скільки разів можна заходити в сад прекрасний. Це порівняння коментарів не потребує.

Вчення Агні Йоги Олени Реріх і Грані Агні Йоги Бориса Абрамова, за суттю – єдине ціле, і самі назви несуть в собі і характеристику, і відповідь на запитання – які є особливості в цих трудах. Якщо Агні Йогу образно можна було б уявити як кореневу систему і стовбур дерева з основними, найбільш товстими гілками, то Грані Агні Йоги – це величезна кількість всіх більш тонких гілок, гілочок і плодів на них.

А хіба не говорив Христос: по плодах їх пізнаєте їх. Тут цей вислів Спасителя на погляд того, хто пише ці рядки, також як і порівняння, цілком доречні. Дуже символічно і те, що Агні Йога була дана Великим Владикою у співробітництві з Оленою Реріх, Матір’ю Агні Йоги, а Грані Агні Йоги були записані Їхнім сином.

Борис Абрамов в попередніх втіленнях був сином Владики і Владичиці. Ми жодним чином не можемо застосовувати в даному випадку наших, звичайних людських мірок до цього явища, але аналогія доречна цілком. Бо мова йде про втілення в людських тілах і життя серед людей. Тому Агні Йога і Борис Абрамов пов’язані воєдино видимими і невидимими зв’язками, і дуже давно, в багатьох тисячоліттях.

Дане явище відкриває нам ще одну велику таємницю і чудову сторінку життя, над котрою міркувати і міркувати. Є рядки, в яких і Великий Владика, і Олена Іванівна Реріх прямо говорять про це і називають Бориса Абрамова своїм сином. А Грані Агні Йоги Борис Абрамов записував зі слів Великого Владики, Матері Агні Йоги, Гуру (Миколи Костянтиновича Реріха), інколи давала цілі сторінки і Сама Матір Світу. Тому зв’язок імені Бориса Абрамова і Вчення Агні Йоги абсолютно природний і нерозривний.

В Гранях Агні Йоги сама Агні Йога — як діамант найчистішої води і такий, що немає ціни – отримує додаткове, і багаторазово підсилене прекрасне сяяння. Автор цих рядків намагався знайти в своїй пам’яті аналог інших трудів, який хоча б у віддаленій і малій мірі нагадував би подібну єдність, — і не зміг, як не прагнув.

У кожного свій підхід до вивчення різних трудів та матеріалів, але в даному випадку одне без іншого буде дуже збіднювати те, що отримано у порівнянні з тим, що можливо опанувати, якщо вивчати Агні Йогу і Грані Агні Йоги в єдності. Думається, що ознайомившись з рекомендаціями, які викладені на даному сайті, та скориставшись ними, читач сам зробить свої висновки, і якщо наші поради в чомусь будуть корисними, то мета досягнута.

Мета наша визначається Вченням, воно з Життя, про Життя, і для Життя.

Микола Іващенко, Київ, 25. 01. 2018 р.